"Mayalar güzel, iyi insanlarmış da olur olmaz nedenle insan kurban etmek gibi pek hoş olmayan garip bir gelenekleri varmış. Özellikle dini bayramlarda altın, gümüş, değerli taşlar kuyuya atılır, sonra hızlarını alamayan din adamları, gençliğinin baharında, gül gibi kızları da canlı canlı kuyuya atar, Tanrı´ya kurban ederlermiş."
"Tienanmen Meydanı civarında park edilmiş binlerce, belki de on binlerce bisiklet görüyorum. Üstelik bunların hepsi siyah. Kafama takılıyor, insanlar bu kadar bisikletin içinden nasıl oluyor da kendilerininkini hemen bulabiliyorlar?"
"Bora Bora´da bir yerliye, uygar dünyanın müzmin hastalığı stresi soruyorum, yüzüme garip garip baktıktan sonra ´O da nesi?´ diyor. Tam yarım saat boyunca, hiç stres yaşamamış bir insana kan ter içinde bunun ne olduğunu anlatmaya çalışıyorum, ama nafile!"
Değişik geleneklerle beslenen uygarlık atlasından bir gezginin notları. Yağmur ormanları, buzullar, tapınaklar, çöller, sakin adalar ama ille de insan...
Güneş Karabuda gazeteci, foto muhabiri ve televizyoncu olarak dünyanın her yanını gezerek değişik ülkelerle ilgili sosyal, kültürel ve politik içerikli belgeseller hazırladı.
Karabuda´nın yıllardır gezip gördüğü farklı coğrafyaları mizahi, renkli bir dille anlattığı Zoraki Randevular Parkı´nda doğa-insan-kültür prizmasından yansıyanlar...

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789750805653
Yayın Tarihi :2003-03-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Zoraki Randevular Parkı
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :183
Kapak :Karton
Kağıt :
Boyut :165 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Güneş Karabuda
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler